KONTAKT

Przychodnia Stomatologiczna Aquarius

lek. dentysta
Urszula Wieczerniak
ul. Wałowa 28 nr lok 11-12
84-200 Wejherowo

Wybicie zęba

Error message

  • Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /includes/file.phar.inc).
  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in drupal_get_feeds() (line 394 of /includes/common.inc).
Drodzy Pacjenci
Jesteśmy w trakcie przygotowań naszych gabinetów tak, aby spełnić rygorystyczne wymagania zapobiegania transmisji wirusa, żeby zarówno Pacjenci jak i personel medyczny byli bezpieczni.

Planujemy otwarcie przychodni 04.05.2020r

Urszula Wieczerniak

Jeżeli na skutek urazu wypadnie ząb z korzeniem, należy jak najszybciej udać się do dentysty. Do tego momentu ząb należy trzymać w ustach pod językiem (uwaga: nie połknąć!) lub w roztworze soli fizjologicznej czy mleku. Lekarz po oczyszczeniu zęba wprowadza go do zębodołu i przykleja specjalną taśmą do sąsiednich zębów. Im krótszy jest czas przebywania zęba poza zębodołem, brak kontaktu z ziemią, młody wiek pacjenta, tym większe szanse na wgojenie zęba. Czas jest najważniejszym czynnikiem decydującym o powodzeniu zabiegu ratowania zęba.