KONTAKT

Przychodnia Stomatologiczna Aquarius

lek. dentysta
Urszula Wieczerniak
ul. Wałowa 28 nr lok 11-12
84-200 Wejherowo

Nocny ból zęba - jak sobie poradzić?

Error message

  • Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /includes/file.phar.inc).
  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in drupal_get_feeds() (line 394 of /includes/common.inc).
Drodzy Pacjenci
Jesteśmy w trakcie przygotowań naszych gabinetów tak, aby spełnić rygorystyczne wymagania zapobiegania transmisji wirusa, żeby zarówno Pacjenci jak i personel medyczny byli bezpieczni.

Planujemy otwarcie przychodni 04.05.2020r

Urszula Wieczerniak

Ból zęba jest to jeden z najsilniejszych bóli, który może dotknąć człowieka. Ból nocny, silny, pulsujący, nasilający się gdy pacjent się położy, świadczy o nieodwracalnym zapaleniu miazgi zęba i konieczności zgłoszenia się do stomatologa.
Miazga zęba to nerwy i naczynia krwionośne, biegnące w kanałach korzeniowych w komorze zęba. Zapalenie miazgi jest najczęściej konsekwencją nieleczonego ubytku próchnicowego, czasem również urazu zęba.

Jak sobie pomóc?
Wziąć tabletkę przeciwbólową i jak najszybciej zgłosić się do dentysty. Lekarz, po uprzednim znieczuleniu pacjenta, otwiera ząb, a następnie usuwa chorą miazgę zęba. Na tej samej lub następnej wizycie podejmuje się kanałowe leczenie zęba.